Tanzania: Juka goes solo

Juka stayed behind and took the road south along the coast towards Mosambique. He said he will be another week or two. Here are some pics from him on the road.

 

On the first day in Dar-Es-Salaam he ended up with police: “Esimesel päeval sattusin kohe menti, kalaturu menti, tegin Re-ga paar pilti, mendis lasti need kustutada, siis sain minema. Neid peaks mingi nipiga taastada saama. Siis käisin igaks juhuks rahvusmuuseumist läbi, väsitav oli, kuigi seal polndki peaaegu midagi.

Juka finds that another white man with that name had already been to this village in the 80s: “Ööbisin seal vanas koolimajas –  oli siuke lugu, et üks tüüp avastas mu ja oli väga üllatunud, lubas hommikul tagasi tulla. Öösel ei sadandki, katus läks raisku. Mingi suur loom häälitses öösel, veidi jube hääl oli, sööma ei tulnd. Hommikul tuli mees, Mr Kotsha oli nimi, tõi sõbra kaasa, kes oli väga üllatunud, et keegi Juka seal koolimajas ööbib. Ta oli kuskil seitsme-kaheksakümnendatel seal ühe soome jukaga veevärki rajanud, ma polnd päris see Juka, aga mees rõõmustas siiski väga. Ta rääkis väga vähe inglist, a kõik mis ta ütles oli väga ilusa inglise pärase hääldusega, kui ma midagi ütlesin, siis Mr Kotsha tõlkis talle mind.

Esikummil hakkab ühest kohast juba punnide vahelt kuluma.

Mosambique on the other side of the river.