Lagos: Suusi ja Kotilda vabastamine

Nad istuvad praegu Lagose sadama tollis kinni,vineerist kastis, juba detsembri algusest saati. Me ise jõudsime siia sel esmaspäeval. Esimese asjana tuli leida agent, kes neid vabastada aitaks. Kohalik eestlasest motodepoo omanik rääkis, et kõige kauem on sellise vabastusaktsiooniga pool aastat läinud. Meie agent lubas mõne päevaga asja ära korraldada. Aga.
5. päev on õhtus ja tsiklid istuvad ikka kastis. Vahepeal oli meie tolliagent korraks vangis, sest deklaratsiooni läks kirja ainult Kotilda, Suusi vaikisime maha, isegi meie agent ei teadnud midagi. Kahjuks vaatas toll kasti ja avastas Suusi.

image

Peale vangist vabanemist oli meie tolliagent väga kuri ja ütles, et toll konfiskeerib mõlemad tsiklid. Nii kaugele asi õnneks siiski ei läinud, agent rahunes maha ja tollipaberid said esimese allkirja, bossilt.

imageNigeeria rahaühik on sentimeeter, aga ka kohvritäis, naira, 1000. Suurim rahatäht on kärtsutatud 1000ne vääringus $4, millest on neli korda bussiga üle sõidetud. Turul hõigatakse hindu näiteks two-five, ehk 2500 nairat.

 

 

 

 

 

Lagoses on väga palav, seetõttu tasub jahedat meelt hoida.

image

Inimesi on palju ja nad on lõbusad.

image

Täna siis lõpuks ometi ilmus agent välja, tuli ennast esimest korda näitama. Lubas teisipäevaks tsiklid kohale tuua. Homme olevat lihtsalt see päev, kui deklaratsioonile antakse teine, kolmas, neljas ja viies allkiri. Mitte miski ei takistavat enam neid allkirju saada. Võib-olla ehk ainult see, kui keegi neist neljast ei ilmuks tööle.

image